Золочівський Євроклуб Єдність

Золочів - Шьонінген: контакти між школами

Головною метою вивчення іноземної мови у середній школі є вміння застосувати в житті здобуті знання і навички. У Європі зникають кордони, і передова західна цивілізація стає чим раз ближчою. Дуже приємно, що свій вклад у цю справу вносять учні шкіл Золочева, тобто молодь, якій належить будувати нове українське суспільство. В авангарді цього процесу перебувають, безперечно учні СШ№1, котрі вивчають німецьку мову. Протягом 10 років вони підтримують дуже тісні дружні контакти зі своїми ровесниками з міста-побратима Шьонінгена (Німеччина). Кульмінацією таких стосунків є регулярні взаємні візити. Уже п'ять раз українські учні відвідували місто Шьонінген, і стільки ж раз німецькі школярі гостювали в Золочеві. Черговий візит німців відбувся нещодавно. На протязі тижня наші школярі мали можливість спілкуватися зі своїми німецькими друзями. Під час цього візиту німецькі школярі відвідували уроки, побували в Золочівському, Підгорецькому та Одеському замках, ознайомилися із пам'ятниками архітектури Львова, провели один день у Карпатах. Особливо сподобались німецьким дітям спільні відвідування дискотек, прогулянки містом, пікніки з шашликами, нові знайомства і просто приємні бесіди в затишних золочівських кафе. Головним наслідком цих контактів є взаємозближення між молоддю різних країн. Молоді люди переконуються, що по інший бік кордону живуть такі самі юнаки і дівчата з подібними інтересами, мріями і проблемами. Руйнується психологічні бар'єри, які бувають часто основною перешкодою у спілкуванні між представниками країн з різним рівнем економічного і соціального розвитку. Що стосується мовного бар'єру, то українські учні долали його успішно. Було цікаво спостерігати, як вони використовували свої знання на практиці знання, одержані на уроках німецької мови. Учні бачать, що їхня праця над мовою не пропадає даремно, а приносить плоди.

Ці відносини з Німеччиною, а саме з містом Шьонінгеном, дали поштовх до створення євроклубу. Євроклуб був створений в 2006 році на базі Малої Академії Наук міста Золочева. Учасниками клубу стали учні шкіл Золочівського району, зацікавлені у поглибленому вивченні іноземних мов, а саме: французької, німецької. У клубі працюють такі секції: лінгвістична (поглиблене вивчення іноземних мов); країнознавча (де учні мають змогу краще познайомитися з європейськими країнами, їхніми традиціями, побутом, культурою). Засідання клубу проводиться два рази в місяць.

В площині роботи клубу-конкурси "на кращого знавця мови", "краще читання поезії іноземними мовами", КВК, зустрічі з іноземними делегаціями, які все частіше відвідують наше місто. Минулого року на базі СШ№2 був проведений фестиваль іноземних мов: французької, німецької, англійської, який був організований теперішніми учасниками Євроклубу. Країни були представлені у національних костюмах, звучало багато пісень та віршів мовою оригіналу. Завдяки цьому фестивалю золочівські школярі мали можливість дізнатися багато цікавого про країни ЄС, їхні мови, побут та культуру.