Золочівський Євроклуб Єдність

Сторінки історії

Своєрідним "вікном" у Європу для нашого міста було підписання десять років тому - 14 січня 1996 року - Угоди про побратимство з німецьким містом Шьонінгеном. Тоді, під схвальні оплески переповненої зали, у районному Народному домі документ офіційно засвідчили з української сторони Ярослав Максимович, міський голова Золочева, з німецької сторони Зігфрид Паузе, бургомістр Шьонінгена і міський директор Юр ген Любе. Угода укладалась з метою встановлення, розвитку і поглиблення культурних, туристичних і суспільно-економічних взаємин, співпраці в дусі взаємоповаги, дружби і солідарності між двома містами.

Цитуючи документ: "Такі відносини зможуть внести вклад у взаєморозуміння між народами Німеччини та України, забезпечувати і зміцнювати мир і безпеку в Європі.

Обидва міста-побратими, їхні представники та громадяни повні рішучості здійснювати це партнерство на основі співробітництва, взаємо підтримки та конкретних акцій.

Співробітництво поширюється на такі галузі: сприйняття розвитку культурних зв'язків; спорт; охорона здоров'я і соціальне забезпечення; сприйняття розвитку економічних відносин".

Ми починали роботу в галузі культури і бачили з яким захопленням сприймали мешканці Шьонінгена українську пісню у виконанні нашої неперевершеної народної капели бандуристів "Червона калина". "Червона калина" була візитною карткою Золочева, навіть України у Шьонінгені.

Слід відмітити, що громада Шьонінгена активно допомагає нашому місту та району в галузі охорони здоров'я та в соціальних питаннях.

У 1996-1997 роках, коли були створені в обидвох містах партнерські товариства, наша співпраця стала потужнішою. Ми активно запрацювали в галузі освіти. Щорічні обміни дитячими учнівськими делегаціями, групами дітей-сиріт ще тісніше зблизили наші громади. Велике значення мало те, що золочів'яни проживали в німецьких сім'ях, а мешканці Шьонінгена в сім'ях наших громадян.

Частими гостями Шьонінгену є спортсмени, підприємці і бізнесмени Золочева та району. Оскільки діти - це майбутнє наших держав та великої вільної Європи, то найбільша увага приділяється роботі з дітьми. Кожні два роки німецькі друзі запрошують наших дітей-сиріт і напівсиріт, дітей з малозабезпечених сімей до себе. Діти живуть у сім'ях та молодіжних таборах, для них влаштовують цікаві культурні та розважальні програми, зустрічі з ровесниками. Остання поїздка відбулась п'ятого травня.

Кошти, які надало німецьке товариство ще сім років тому зараз виділяються для вивчення для вивчення німецької мови у гуманітарному 6-Б класі СШ№1 міста Золочева.

Таке співробітництво сприяє вивченню німецької мови - другою за важливістю у Європі. Особливо такі відносини потрібні для молоді нашого міста для можливості стажування у Німеччині.